Blog młodej mamy dwójki dzieci o niedużej różnicy wieku. Jest on dla mnie pewnego rodzaju odskocznią. Opisuję elementy naszego życia, daję porady innym rodzicom, umieszczam recenzje produktów dla dzieci. Wyrażam na swoje "ja". Część wpisów tworzy taki mój pamiętnik. Staram się w nim "uchwycić" chwile i zapisać rzeczy warte zapamiętania, które mogą przydać się również innym. Ciągle się rozwijam i szukam nowych tematów, chcę być inspiracją dla innych.

wtorek, 9 maja 2017

Super mama- akcja honorująca wszystkie Mamy

Dziś są moje urodziny:) Które? Rocznik '94- policzcie sobie:)

Kilka dni temu całkiem nieświadomie jedna z blogerek- Mama Karolina-  zrobiła mi fantastyczny urodzinowy prezent-wyróżniła mnie jako Super Mamę.
To zaszczyt dla mnie.
Uważam, że złą mamą nie jestem, idealną też nie, ale czemu by nie "Super Mama"?

Już tłumaczę wszystkim o co chodzi.
Na blogach parentingowych odbywa się akcja "Super mama". Jej pomysłodawcą jest blogerka Troskliwa Mama. Ona sama zainspirowała się akcją , która odniosła sukces na blogach anglojęzycznych.
Akcja polega na tym, że blogerki typują według swojego uznania 3-4 Super Mamy. Nominowana osoba ma za zadanie wymienić 10 powodów, dzięki którym jest super mamą.
Myślę, że to rewelacja.
Nie dość, że ktoś nas docenia, to możemy docenić same siebie. W końcu dobra samoocena i pewność siebie są bardzo ważne.

Czasem miewam gorsze dni. Myślę, że sobie nie radzę, że jestem beznadziejną mamą...
Ale czy aż taką beznadziejną?

Hmm no chyba nie..

Ale spróbuję to udowodnić Wam i przede wszystkim sobie.

1. Jestem osobą nerwową ale... przy dzieciach, gdy je przytulam, staję się oazą spokoju. Działa to tez w drugą stronę, gdy dzieci płaczą, przy mnie się uspakajają.

2. Myślę o dzieciach, ale i o sobie. Chodzę na zumbę, spotykam się ze znajomymi, jeżdżę sama (lub z mężem), bez dzieci, na zakupy. Uważam, że to bardzo ważne- bo żeby dzieci były szczęśliwe- szczęśliwa musi być mama. Wcześniej zawsze myślałam tylko o dzieciach, zawsze dla nich wszystko, jeździłam z nimi wszędzie, często z nerwami,  kupowałam wszystko im. Ale brakowało mi czegoś... Teraz jestem na prawdę szczęśliwa i co za tym idzie moje dzieci także- a mamy, zabawek i ubrań na pewno im nie brakuje.

3. Jestem jedna, dzieci dwoje. Mimo wszystko staram się dawać im siebie po równo.

4. Jestem zaradna- staram się zawsze znaleźć wyjście z danej sytuacji.

5. Nie oceniam pochopnie sytuacji. Niestety, ale w rodzeństwie zawsze sa jakieś zgrzyty i kłótnie. U nas na razie głównie o zabawki. Z początku zawsze "obrywał" Olek (oczywiście upomnienie słowne). Teraz jednak wiem, że i Julka jest zdolna do rozpoczynania kłótni. Nie raz to ona do niego ziuga. Albo np zwyczajnie sama się przewróci. Zanim, któryś dostanie ochrzan, staram się dowiedzieć co się stało.

6. Mówię, tłumaczę i jeszcze raz mówię. Można myśleć, że dzieci robią nam na złość. Jednak są małe i wiele rzeczy nie rozumieją i z wielu nie zdają sobie sprawy. Zamiast bezproduktywnie krzyczeć, tłumaczę co się stało lub co mogło stać. Mówię, przytulam, opowiadam.

7. Śpiewam, czytam bajki. Nie powiem, że dzieci nie ogladają bajek w tv. Oglądają. Właściwie to Olek. Ale w małych ilościach. Raczej staram się ja dużo im czytać, opowiadać, śpiewać. Mimo, że mam kupę innej roboty, czytam książki codziennie. Pranie, nie zajac- nie ucieknie.

8. Apropo prania. Nauczyłam się, że są rzeczy ważne i ważniejsze i (9) że nie należy się denerwować o pierdoły.
Z tym drugim jeszcze troszkę walczę, ale już jest na prawdę dobrze. Jestem z tych osób co lubią porządek. Nie lubię np mieć cały dzień brudnych naczyń w zlewie, nie pościelonego łóżka, sterty prania, czy prasowania. Zwyczajnie takie rzeczy mnie denerwują. Teraz jednak mam dwójkę dzieci. Niekiedy nie dam rady tego wszystkiego zrobić od razu, choć staram się. Ale jeśli się nie udaje, nauczyłam się z tego powodu nie denerwować. Ważniejsze są dzieci niż jakieś tam brudy.

i 10. Hmm jestem super, bo, dzieci się uśmiechają, kochają mnie i już!:)


Pora na nominację

Magda z http://www.mamamagda.pl/
Karolina z zuzienkaimamak.blogspot.com
Zuza z mamapo30.blogspot.com
Karolina z kropeczkamoja.blogspot.com

Chcę wyróżnić również Sylwię z MłodaMamaPisze, ją także nominowała mama Karolina

Do dzieła kochane Super Mamuśki!

Jeszcze raz dziękuję za nominację!

5 komentarzy:

 1. O proszę, ja też jestem '94 rocznik i też mam Julke 😉
  Co do akcji, warto o sobie dobrze myśleć, faktycznie jesteśmy super :p
  Super dajesz radę ż dwójka dzieci, a to musi być trudniejsze

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za wyróżnienie ;) Karolina już mnie nominowała i myślę, że na dniach też coś od siebie napiszę ;) Bo całkiem przyjemnie się to czyta. Fajnie, że nie zakładasz od razu kto zawinił. Jak sobie przypominam to w moim dzieciństwie tak było - mam starszego brata i on zawsze był obwiniany a ja nauczyłam się to wykorzystywać

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za nominację, napiszę swoj wpis jak tylko znajde wolna chwile ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna akcja :-) A z tym praniem to ja mam sposób - robię z córcią :-D Ona wprost uwielbia ładować do pralki, wyciągać z niej i podawać mi do wieszania :-)

  OdpowiedzUsuń